Spacecraft Materials

Ve čtvrtek 9. 11. se na naší škole uskuteční interaktivní badatelský program Spacecraft Materials (kosmické lodě, družice a materiály na jejich výrobu) Evropské kosmické agentury (ESA) pro žáky 4. – 9. ročníku v rámci spolupráce s Uskupením Tesla.

První část sestávající z přednášky a badatelské dílny proběhne ve škole po obědě od 13,15 do 15,30 s tím, že po přesunu autobusem do Pardubic, proběhne od 16,15 do 18 hodin v OpenScienceHubu Uskupení Tesla v Kostelní ulici 104 v Pardubicích druhá část na téma konstruujeme a experimentálně testujeme tepelný štít raketoplánu (inspirovaný vzdělávacím programem NASA), která bude mít formu soutěže žákovských minitýmů. (V případě zájmu mohou soutěžit vedle žáků též minitýmy rodičů a pedagogů)

Dílny povedou Mgr. Lukáš Holman (ESERO CZ) Mgr. Marek Raja (Gymnázium Nymburk) a Mgr. Alexandr Prokop (Uskupení TESLA).

Organizačně to znamená, že pokud chcete, aby se vaše dítě dílny ve škole účastnilo i po uplynutí doby jeho vyučování, dejte prosím vědět mailem, vzkažte po dítěti nebo pošlete lísteček. Je možné, abyste si dítě kdykoli vyzvedli ve škole či až v Kostelní ulici. Využijte možnosti podívat se do výuky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *