Mikuláš

Dorazil i k nám, i  děsivým čertem a nádherným andělem. Jednoho žáka si odvedli do pekla.

 

Adventní zpívání

O Adventu se středeční zpívání rozšířilo i na pondělí a přesunulo se ze 6./7. třídy na schody. A nese se ve slavnostním předvánočním duchu.

 

Akční pátky

Minulý týden jsme zahájili akční pátky. Vždy bude lezení a nějaká další akce k tomu. Tentokrát to byla Terakotová armáda v Machoňově pasáži.
 

 

Středeční zpívání

V listopadu jsme zahájili nový společný rituál! Každou středu ráno společně zpívá celá škola. Foto dodáme brzy. ;)

 

Pátrací hra

V pátek 19. 10. 2018 se celá škola vydala pátrat po stopách historie. Děkujeme Ekocentru Paleta, které tuto hru organizovalo, že jsme se mohli zabývat historií a jejími otisky v Pardubicích.

 

Farmářské trhy

Dne 25. 10. 2018 jsme na návsi před naší školou pořádali již druhý ročník Farmářských trhů. A bylo o co stát – k prodeji byla spousta dobrot, káva, čaj, výrobky žáků naší školy, zelenina i sýry z blízkých farem, šperky od profesionálů, náčiní z BezObalky; občas zazníval i hudební doprovod. A neposlední řadě to bylo milé setkání a popovídání…

 

 

Houby

V říjnu vyrazili žáci 2. stupně opět na Zámek Pardubice, aby si prohlédli místní živé houby a byliny.

 

Seznamovací výlet v Šiškovicích

Ve dnech 26. – 27. 9. 2018 proběhl v divočině na skautské základně celoškolní seznamovací výlet. Bez elektřiny a teplé vody jsme se všichni velmi sblížili.

 

 

Ukliďme Česko

Třebosice jsou čistší a voňavější. V rámci akce Ukliďme Česko žáci naší školy s pedagogy nasbírali a roztřídili odpad, který hyzdil příkopy a říčku Bylanku.

Účastníků z řad školy: 33
Účastníků z řad obce: 1
Sesbíraných pytlů: 14
Celkem kilogramů: 150
Druh odpadu: kov, plast, sklo, papír a směs z toho 12 pet lahví

Velké díky všem zúčastněným.

 

 

Výstava Včely ze všech ú(h)lů

Dne 14. 9. 2018 se žáci druhého stupně zúčastnili výstavy o včelách na Zámku Pardubice. Před tím ještě stihli v parku probrat „včelí“ téma v angličtině.

  

Zvelebování tříd

První týden v září probíhaly ve všech třídách úpravy prostor. V prvním trojročí vznikl čtenářský koutek, ve 4. a 5. třídě došlo ke změně rozestavění nábytku a přibyla dekorační síť a děti vyzdobily zdi otisky rukou. V 6. a 7. třídě se trochu malovalo a pořídila se nová knihovna. V nejvyšším dvojročí se pracovalo nejvíce – žáci si tmelili a bílili všechny zdi, výrazně se změnil design interiéru, přibyly nové police a knihovna, koberec, gauč, sítě na věšení výtvorů apod.