Multižánrový festival v kostele sv. Kunhuty – Polom u Trhové Kamenice – 6. 6. 2009

V této rubrice budou v budoucnu pozvánky na akce sdružení Na rovině, nicméně pokud nemá nikdo nic proti, mohli bychom zde zveřejňovat i jiné příjemné aktivity, na kterých se někteří z nás již potkávají spontánně :-)

sobota 6. června 2009

Kostel sv. Kunhuty a snaha o jeho obnovu:

Kostelík v roce 2008 v naprosto žalostném stavu (dlouholeté zatékání srážkové vody dírou ve střeše) získal od církve František R. Václavík a se svými přáteli začal okamžitě podnikat kroky k jeho záchraně. Díky dotacím z Ministerstva kultury a Pardubického kraje bylo možno již v první polovině roku 2008 zahájit práce na záchraně kostela. V průběhu roku 2008 vzniklo občanské sdružení Polom, na které byl posléze kostel převeden a které v nynější době zaštiťuje veškeré činnosti spojené s obnovou kostela. V průběhu roku 2008 proběhla celá řada ,,záchranných“ prací – vyčištění kostela i prostoru hřbitova, statické zajištění stavby a hlavně před koncem roku se podařilo osadit na kostel novou střechu. Prací na obnově kostela se v rámci mnoha brigád zúčastnilo několik desítek dobrovolníků.

Program festivalu:

Letošní úvodní ročník festivalu bude do jisté míry zkušební, prověří možnosti tohoto místa, jak ve smyslu programovém, tak v kapacitních možnostech, možnostech zázemí pro návštěvníky festivalu apod.   
V rámci festivalu se odehrají dvě taneční představení, loutkové představení pro jednoho diváka, několik koncertů, žonglérská dílna, výtvarná dílna nejen pro děti a jistě se udějí i lecjaká překvapení.
Program festivalu začne v 15 hodin sérií miniaturních loutkových představení Hanky Voříškové, žonglérskou dílnou (k dispozici budou členové žonglérské skupiny Ascarya s celou řadou žonglérských pomůcek) a výtvarně stavební dílnou ,,Z mechu a kapradí“ s mottem ,,postav domeček pro místní skřítky“.
V 16 hodin vystoupí japonský butó tanečník Ken Mai, který nedávno se svým představením Padma úspěšně hostoval v Divadle 29. Sugestivní pohyb a mimika jsou hlavními prostředky Ken Maiova pojetí butó jehož podstatná východiska leží ve filozofii Zenu. Jeho tanec se nechává rovněž inspirovat přírodními vlivy a místem, v kterém tančí.
Koncert v 17.30 představí ve společném projektu cellistku Doru Barovou (Tara Fuki) a saxofonistu Marcela Bártu (Vertigo quintet, Nuo).
V 19.30 proběhne představení režiséra, hudebníka, choreografa a světelného designera Jana Komárka „Nocturno á la Polom“,  v kterém se představí čtyři tanečnice, které patří k tomu nejlepšímu na české scéně nezávislého tance – Andrea Miltnerová, Dora Chaloupková, Lenka Bartůňková, Bára Látalová.
Následovat bude improvizovaný koncert skupiny MegaUfonik k projekci filmu a na závěr večera koncert na didžeridů Jakuba Slováčka (Slavíčka).
Hudební předěly mezi jednotlivými vystoupeními obstará rovněž hudební skupina MegaUfonik.

Další informace:

Festival se koná za každého počasí, pro ochranu před případným deštěm bude v areálu kostela  stát stan.
Vstupné dobrovolné – budeme rádi, když nám přispějete na náklady spojené se zajištěním festivalu.
Na místě bude k dispozici drobné občerstvení – nápoje, káva, čaj, něco drobného k snědku.
V místě je k dispozici ekologická toaleta.
Parkování: prosíme všechny automobilisty, aby parkovali co nejúsporněji a nejohleduplněji k ostatním a především k sousedům (volné příjezdové cesty). Doporučujeme stát také na krajnici rovinných úseků silnice před a za Polomem.
Další informace: Jiří Dobeš, tel.: 603 814 441, e-mail: jiri.dobes@asseco.cz a na webových stránkách: www.polom.info a www.offcity.cz

Festival pořádá o.s. Terra Madoda ve spolupráci s o.s. Polom a Divadlem 29 v rámci projektu Ostrovy v pohybu 09. Tento projekt je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *